Новини про м'ясо

Нову вакцину для ВРХ створили у Великобританії

Британські вчені з Університету Суррея створили нову вакцину від туберкульозу у великої рогатої худоби. Результати відповідного дослідження було опубліковано в науковому журналі Scientific Reports.

Хоча вакцина БЦЖ (Bacille Calmette-Guérin), яка використовується для захисту людей від туберкульозу, ефективна також і для ВРХ, утім, її не використовують, оскільки застосування таких щеплень унеможливлює проведення нашкірних тестів у худоби.

Британські вчені видалили з вакцини Bacille Calmette-Guérin деякі гени, створивши щеплення БЦЖ-мінус, яке робить можливим проведення нашкірних тестів.

Джонхо Макфадден, професор молекулярної генетики в Університеті Суррея, говорить: “Для контролю за поширенням туберкульозу великої рогатої худоби вкрай важливі ефективна вакцинація і точна рання діагностика захворювання. Ця нова вакцина забезпечує захист від туберкульозу великої рогатої худоби і допоможе в боротьбі зі смертельною хворобою, яка вражає більш ніж 50 мільйонів голів великої рогатої худоби в усьому світі і є економічно руйнівної для фермерів”.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button