Новини про м'ясо

На 40% подорожчала свинина в Угорщині

Африканська чума свиней впливає не лише на ті країни, де активно поширюється. Розповсюдження захворювання змінило ситуацію на ринках більшості країн світу. Так, в Угорщині котирування свиней забійних кондицій за рік зросли на 40%.

У сусідній країні подорожчав як живець, так і перероблена свинина, повідомили в угорському Національному центрі сільськогосподарських досліджень та інновацій (NAIK).

Готові м’ясопродукти зі свинини подорожчали, але не настільки суттєво, як свині забійних кондицій. Сосиски та ковбаси в Угорщині з квітня по листопад цього року подорожчали на 15 – 20%.

Аналітики Національного центру сільськогосподарських досліджень та інновацій пов’язують такий суттєвий стрибок цін на свинину з АЧС. Зокрема, з пожвавленням постачань до сусідньої Румунії, де від африканської чуми свиней загинули тисячі голів диких та домашніх тварин.

В самій Угорщині масштаби поширення АЧС менші, ніж у Румунії. У листопаді в країні було зафіксовано 134 спалахи захворювання. Загалом випадки вірусу минулого місяця виявили в 13 країнах, зокрема і в Україні.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button