Новини про м'ясо

На 10% зросли ціни на баранину в ЄС

У той час як свинина в ЄС дешевшає, ціни на баранину в регіоні зростають. За даними звіту Єврокомісії, наразі середні котирування цього виду м’яса досягли 6,05 євро за кілограм. Це на 2,5% вище порівняно з минулим місяцем та на 10,1% більше, порівняно з показниками грудня 2019 року. Це також найвища ціна, зафіксована за останні два роки.

Така ситуація на європейському ринку може бути наслідком Брекзиту. Забій баранини у більшості країн ЄС та Великобританії сповільнився через закриття каналів продовольчого обслуговування. Це також є фактором, що провокує зростання цін на баранину та ягнятину.

Проте, три європейські виробники з січня по вересень наростили обсяги забою овець, порівняно з першими трьома кварталами 2019 року, – це Нідерланди (+ 25,5%), Німеччина (+ 4%) та Ірландія (+ 3,8%).

Утім, варто зазначити, що в ЄС подорожчала лише жирна баранина. Ціни на “легку” баранину впали до 5,88 євро за кілограм, що на 4,4% менше, порівняно з минулим місяцем, та на 5,6% менше, порівняно з груднем 2019 року.

Наразі рівень самозабезпечення м’ясом овець та кіз в ЄС складає 95%. Це на 1% більше, ніж минулого року.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button