Новини про м'ясо

Фермер з Київщини: “В Україні не вміють готувати дичину”

Ідея розводити фазанів у Юрія Співака з села Чупира на Київщині з’явилась через захоплення полюванням. Місця поширення цього птаха в Україні – південні регіони (Херсон, Одеса, Крим). Щоб полювання на фазана стало можливим і в інших областях, пан Співак організував спеціальну ферму. Сьогодні його підприємство “Мисливський фазан” співпрацює не лише з мисливцями, а й із закладами громадського харчування.

Завдяки сприятливим природним умовам вирощувати фазанів в Україні досить зручно. Конкуренція на внутрішньому ринку майже відсутня, ніша вільна. Найчастіше фазанів розводять для полювання. Юрій Співак говорить: така вузьконаправленість пов’язана з тим, що в Україні не вміють правильно готувати м’ясо цих птахів і він хотів би змінити це.

“У нашій країні майже немає кухарів, які б спеціалізувались на приготуванні дичини. Багато разів я віддавав м’ясо власникам ресторанів, але більшість з них поки відмовляються від регулярних поставок, оскільки культура споживання та приготування дичини відсутня”, – розповідає Юрій.

Головні клієнти пана Співака – мисливські господарства. У ресторани поставляють 20% поголів’я. Ціна птаха складає близько 200 гривень за тушку.

М’ясо фазана характеризується високим вмістом білку і майже повною відсутністю жиру. Хоча м’ясо цих птахів дещо жорстке, готується воно швидко.

Юрій Співак розповідає, що затрати для початку такого бізнесу не надто високі. За кілька років підприємцю вдалось наростити поголів’я до 1 тис. Серед птахів пана Співака – звичайний мисливський фазан, який найкраще підходить для полювання, румунська порода та французький піщаний фазан. Для промислового виробництва найбільше підходить румунський фазан, оскільки це м’ясна порода. Маса таких птахів може досягати трьох кілограмів, а їх утримання не потребує особливих умов.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button