Новини про м'ясо

Експерт розповів, від чого залежить ціна на свинину

У коментарі для Асоціації “Свинарі України” (АСУ) економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак пояснив, що впливає на формування цін на продукти, зокрема, на свинину, і чому зменшення собівартості виробництва не є прямим шляхом до суттєвого зниження роздрібних цін.

“Все залежить від попиту й пропозиції. Не можна сказати, що собівартість взагалі не має впливу на ціну, але впливає вона опосередковано і не досить суттєво. Якби від неї все залежало, то всі виробництва у світі стали б вигідними, не було б банкрутств. Ціни на продукцію формуються під впливом лише двох факторів. Вони прості і всім відомі, однак до них дуже важко звикнути, тому що упродовж багатьох років людям вбивали в голову, що ціна виходить із собівартості. Відповідно, це передається далі і, мені здається, що воно навіть в гени потрапило українцям. Але залежить ціна дійсно від двох факторів — попиту і пропозиції”, – зазначає пан Ярмак.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Один коментар

  1. Підтримую Андрія Ярмака.
    Керівництво Асоціації «Свинарі України» лише спробували переінакшити заяви зроблені Асоціацією «М’ясної галузі» про те, що є руйнівними для свинарів, для переробки і споживача собівартість живка 37-41 грн/кг заявлені АСУ.

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button