Новини про м'ясо

Частка імпортної свинини в Україні не перевищує 5-6%

Попри те, що у січні імпорт свинини в Україну досяг 1,63 тис. тонн, а це на 64,6% більше за показники січня 2020 року та на 45,4% більше, ніж у грудні, в Асоціації “Свинарі України” (АСУ) зазначають, що ці цифри не є критичними. Загальний обсяг імпортованої свинини в структурі українського ринку наразі не перевищує 5-6%.

Варто зазначити, що січневі обсяги закордонних закупівель вдвічі менші за середньомісячні обсяги імпорту свинини у травні-листопаді минулого року, коли на внутрішній ринок надходило 2,6-4,6 тис. тонн щомісяця.

“Більше того, показник імпорту у січні 2021-го на 33% менший, ніж у 2019-му році. А значить, цьогорічна ситуація не є екстраординарною… З іншого боку, по мірі наближення внутрішніх цін на свинину до так званої «бар’єрної позначки» ― ціни, за якої завезення охолоджених свинячих півтуш з ЄС стає економічно обґрунтованим, лояльність до вітчизняного виробника може відійти на другий план. Так, вже за першу декаду лютого до України надійшло 622 тонн з країн ЄС, що наближається до середніх темпів імпорту в лютому 2019-го”, – зазначають в АСУ.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button