Новини про м'ясо

Брекзит призведе до суттєвого збільшення витрат британських експортерів м’яса

Вимоги Євросоюзу щодо ввезення продуктів тваринного походження, зокрема ветеринарні перевірки, призведуть до ускладнення торгівлі м’ясом між Великобританією та країнами ЄС, навіть у разі підписання вигідної для Лондона угоди про вихід з блоку. Так вважає голова Міжнародної асоціації м’ясної торгівлі Маргарет Бонасье.

Експерт зазначає, що вихід харчових продуктів окремої країни на ринок ЄС є досить тривалою процедурою. Уже більш ніж 20 років для імпортерів діє трикрокова система перевірки: звіряють документацію на продукти, їх ідентичність та здійснюють фізичний контроль. Окремі перевірки також здійснюватимуть і європейські замовники, адже в них можуть бути специфічні вимоги.

Ще однією проблемою для британських експортерів може стати те, що не у всіх портах є обладнані прикордонні пункти технічного огляду (BIP), які мають здійснювати перевірку м’яса.

Усе це призведе до додаткових витрат з боку виробників з Великої Британії. Також частина з них може втратити ринки в Європі. Окрім потенційної загрози скорочення експорту, Брекзит загрожує британським компаніям зменшенням внутрішнього споживання м’яса. Якщо в країні припиниться дія європейських вимог щодо умов виробництва, частина споживачів може обмежити обсяг купівля м’яса та м’ясопродуктів. Про це свідчать дослідження інституту YouGov та галузевої організації AHDB.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button