Новини про м'ясо

Без кошерного і халяльного: у Бельгії заборонили релігійні вбивства тварин

У більшості регіонів Бельгії заборонили (або планують заборонити) традиційні методи забою – халяль і кошер. Таке рішення законодавців призвело до негативної реакції єврейських і мусульманських громад країни.

Забій тварин без попереднього оглушення з 1 січня був заборонений у регіоні Фландрія, на півночі Бельгії. Валлонія, франкомовний регіон на півдні Бельгії, має намір ввести заборону у вересні цього року. Брюссель залишився єдиним регіоном, який не ввів суперечливу заборону.

Згідно з новим законом, тварини повинні бути оглушені, перш ніж вони будуть забиті, а традиційні ритуали халяль і кошер передбачають перерізання горла тварини без попереднього оглушення. Халяльне і кошерне м’ясо будуть продовжувати продавати в магазинах Бельгії, але його мають завозити з інших країн.

Цей крок, ініційований правим націоналістом Беном Вейтсом, викликав протести з боку релігійних груп. Вони стверджують, що за рішенням про заборону приховують ісламофобію і антисемітизм.

Мусульманський лідер Саатджі Байрам заявив: “Уряд консультувався з нами стосовно цієї заборони, ми відреагували негативно, але поради мусульманської спільноти Бельгії не було взято до уваги. Ця заборона представлена ​​як задоволення вимог захисників тварин, але дебати про благополуччя тварин в ісламі тривають вже 1500 років. Наш спосіб ритуального забою безболісний”.

Яков Давид Шмаль, старший рабин в Антверпені, вважає, що ця ситуація схожа на події в Німеччині перед Другою світовою війною – тоді там вводили подібні заборони.

Раніше кілька країн, у тому числі Нова Зеландія, Швейцарія, Данія і Швеція, також заборонили вбивство тварин без попереднього оглушення. А, наприклад, у Великобританії всі тварини повинні бути оглушені перед забиттям, крім випадків, коли це підготовка халяльного чи кошерного м’яса.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button