Новини про м'ясо

Бельгійські тваринники рекордно скоротили використання антибіотиків

Бельгія поступово втілює свою стратегію зі скорочення використання антибіотиків у тваринництві. За даними Центру вивчення використання антибіотиків у галузі тваринництва (AMCRA), з 2011 року обсяг застосування антимікробних препаратів на підприємствах Бельгії скоротився на 35,4%.

У 2011 році центр AMCRA затвердив “План відмови від антибіотиків у тваринництві”, який передбачав досягнення таких цілей: до 2020 року зменшити загальне застосування антибіотиків на 50% та застосування критично важливих протимікробних препаратів на 75%, а до 2017 року на 50% скоротити обсяги використання кормів з антибіотиками.

Станом на сьогодні у Бельгії загальне застосування протимікробних препаратів у галузі тваринництва скоротилось на 35,4%, порівняно з показниками 2011 року. Щодо критичних антибіотиків, то цілі 2020 року вже досягнуто – обсяг їх використання зменшився на 79,1%. У кормах бельгійські тваринники застосовують на 69,8% менше антимікробних препаратів, ніж це було у 2011 році.

Цього року ООН наголосила на необхідності негайних та скоординованих дій для запобігання потенційно катастрофічної кризи стійкості до антибіотиків, яка може призвести до 10 млн смертей щороку. Сьогодні щорічно внаслідок антибіотикорезистентних захворювань помирає щонайменше 700 тис. осіб. Зменшити цей показник можна, зокрема, і за рахунок скорочення використання антимікробних препаратів у тваринництві.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button