Новини про м'ясо

Американські учені запропонували екологічний корм для корів

Сільське господарство, зокрема тваринництво, є великим “виробником” парникових газів. Так, лише у ЄС 17% парникових газів продукується саме галуззю тваринництва. Утім вплив виробництва на стан довкілля можна зменшити. Це можливо завдяки селекції тварин, а також завдяки зміні їх раціону.

Учені з Каліфорнійського університету дослідили, що додавання 0,5% частки водоростей в корм великої рогатої худоби допомагає скоротити обсяги парникового газу метану, який виділяють тварини, на 82,6%.

Дослідники розділили биків ангуської і герефордської порід на три групи. Першій групі давали корм з додаванням сушених подрібнених червоних водоростей (Asparagopsis taxiformis) в співвідношенні 0,5% від маси корму. Другій групі тварин в раціон додали 0,25%. Ще одна група биків водоростей не отримувала. Експеримент тривав 21 тиждень.

Серед тварин, що отримували водорості, виділення метану зменшилось на 82,6%. При цьому конверсія корму (відношення приросту маси тварини до маси спожитого корму) покращилася на 14%. Витрата корму скоротився на 16%. Витрати на приріст кілограма ваги худоби знизилися на 37 центів.

Учені не виявили впливу додавання водоростей на якість і смак яловичини.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button