Новини про м'ясо

АЧС у Бельгії: вірус поширюється на північ

Минулого тижня Всесвітня організація охорони здоров’я тварин (МЕБ) повідомила, що поширення африканської чуми свиней у Бельгії продовжується. Трупи диких кабанів було знайдено за 6,5 кілометра на північ від раніше встановленої зони епізоотичного контролю. Лабораторний аналіз підтвердив, що тварини постраждали від АЧС.

Тепер загальна кількість випадків африканської чуми свиней в Бельгії зросла до 522. Вірус також просувається до кордонів країни з Францією та Люксембургом.

Нові випадки АЧС були виявлені незадовго після того як влада Бельгії ввела деякі обмеження стосовно епізоотичного контролю. Так, було дозволене транспортування свиней з усіх ферм, за умови дотримання заходів безпеки.

Нагадаємо, зараз уряд Бельгії розглядає варіанти допомоги свинарям. Щоб зменшити тиск на галузь, є пропозиція знизити податки або взагалі тимчасово їх скасувати.

Що ж до заходів загальноєвропейського масштабу, то наразі Єврокомісія підтримує рішення деяких урядів почати масовий відстріл диких кабанів. Також Генеральна дирекція зі здоров’я і безпеки харчових продуктів розглядає можливість ухвалення рішення про обов’язкове обладнання територій усіх свиноферм країн ЄС електричними парканами.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button