Новини про м'ясо

56% курятини з німецьких супермаркетів містить бактерії, стійкі до антибіотиків

Федеральний уряд Німеччини висловив стурбованість щодо рівня використання антибіотиків у птахівництві після оприлюднення результатів дослідження, проведеного споживчою та екологічною групою Germanwatch. Дослідники виявили, що половина курячого м’яса, яке продається в мережевих супермаркетах Німеччини, виявилася забрудненою стійкими до антибіотиків бактеріями, які становлять серйозний ризик для здоров’я людини.

За результатами дослідження зразків м’яса з магазинів, 56% курятини колонізовані мікробами, стійкими до антибіотиків. Зразки м’яса, досліджені провідним німецьким університетом, походять з чотирьох найбільших боєнь країни. Germanwatch охарактеризував результати як “тривожно високий рівень стійкості”, що свідчить про надмірне використання антибіотиків під час виробництва птиці.

Дослідження показало, що третина зразків курячого м’яса з супермаркетів Lidl, Netto, Aldi, Penny і Real була заражена бактеріями, стійкими до так званих резервних антибіотиків. Резервні антибіотики є препаратами четвертого і п’ятого покоління, що використовуються в якості останнього засобу для боротьби з супербактеріями, стійкими до традиційних антибіотиків.

Такі супербактерії щороку в ЄС провокують більш ніж 33 тис. смертей. Найбільше від них страждають жителі Італії та Греції. З кожним роком кількість летальних випадків, спричинених антибіотикорезистентними бактеріями, зростає.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button