Новини про м'ясо

Зекономити 1 млрд. доларів виробникам допоможе нова вакцина для птиці

Хвороба Марека та інфекційна бурсальна хвороба (хвороба Гамборо) призводять до високого рівня смертності курей та курчат і щороку завдають промисловості мільярдні збитки. Утім, схоже, скоро цю проблему вдасться подолати, оскільки британські науковці вивели вакцину, яка захищає птахів відразу від двох захворювань.

Інфекційна бурсальна хвороба вражає переважно курчат. Вона характеризується ураженням травної системи та нирок, м’язовими крововиливами, діареєю. При цьому вимирає 40-60% поголів’я. Хворобою Марека страждають кури та індики. Вірус уражає нервову систему птахів і призводить до масового падежу.

За допомогою технології редагування генів CRISPR/Cas 9 ученим з Пірбрайтського інституту (The Pirbright Institute) разом з китайськими колегами вдалося винайти досить ефективну вакцину. Дослідження тривали два роки. Науковці “вмонтували” ген вірусу Марека в гени хвороби Гамборо.

Раніше існували окремі вакцини від кожного з цих захворювань, а також рекомбінантні препарати від двох вірусів, але, за словами учених, новий препарат набагато ефективніший. У планах науковців – створення три- або навіть чотирикомпонентної вакцини і розробка препарату для боротьби з пташиним грипом.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button