Новини про м'ясо

За рік імпорт м’яса в Україну зріс на 30%

У 2018 році Україна суттєво збільшила обсяги імпорту м’яса та м’ясопродуктів. За оновленими прогнозами аналітиків Meat-Inform, на кінець року об’єми ввезення м’яса закордонного виробництва досягнуть 272 тис. тонн (у перерахунку на забійну вагу), що на 30,1%  більше ніж було імпортовано в 2017 році.

Варто зазначити, що Україна експортує здебільшого якісну м’ясну сировину, а ввозить дешеву продукцію (м’ясо механічного обвалювання, тримінг та ін.). Саме тому середня ціна імпортованого м’яса в рази менша ніж ціна продукції, яку вивозять з України.

Якщо говорити за окремими групами продукції, то імпорт яловичини в цьому році, згідно з прогнозами аналітиків Meat-Inform, залишиться на тому ж рівні – близько 2 тис. тонн (у забійній вазі). А от об’єми ввезення свинини збільшаться більш ніж в п’ять разів – з 8 тис. тонн (у забійній вазі) у 2017 році до 44 тис. тонн у 2018. Імпорт курятини, порівняно з минулим роком, зросте на 14% і досягне 138 тис. тонн.

Крім основних видів м’яса та дешевої сировини, в Україну ввозять сало та субпродукти. Здебільшого ці види сировини застосовують у переробній галузі для виготовлення ковбас та інших м’ясопродуктів. Імпортне сало та субпродукти дозволяють виробникам суттєво знизити витрати.

Загалом “дешевий імпорт” та вищі ціни на експортну сировину останнім часом є характеристикою українського ринку м’яса. Експерти Meat-Inform прогнозують, що в найближчому майбутньому ситуація не зміниться.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button