Новини про м'ясо

Європейський суд: халяльне м’ясо не може бути сертифіковане як органічний продукт

Суд Європейського Союзу 26 лютого постановив, що м’ясо, отримане внаслідок релігійного вбивства тварин, які не були оглушені перед тим, як їх зарізали, не може бути сертифіковане як органічне.

У 2012 році французька асоціація Œuvre d’assistance aux bêtes d’abattoirs звернулася до міністра сільського господарства та продовольства з проханням заборонити видавати сертифікати “органічний продукт” для котлет з м’яса, сертифікованого як “халяль”. Тоді прохання асоціації було відхилено, але справа дійшла до Європейського суду, який постановив задовольнити вимоги асоціації.

Таке рішення було ухвалено, оскільки у контексті способу виробництва “органік” за законодавством ЄС передбачено дотримання норм добробуту тварин, зокрема миттєвий забій з допомогою техніки – так тварини менше страждають. Ритуальні вбивства тварин дозволені в ЄС, але суд постановив: оскільки тварини зазнають страждань від такого способу забою, це м’ясо не можна сертифікувати як органічне.

Нещодавно в більшості регіонів Бельгії взагалі заборонили ритуальні вбивства тварин. Утім імпорт халяльного м’яса у цю країну дозволений.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button