Новини про м'ясо

Європейська свинина в Україні: чи зросте імпорт цього року?

Постійне зростання цін на свиней забійних кондицій в Україні, яке спостерігалось протягом минулого місяця, спровокувало неспокій на внутрішньому ринку. Через те, що вітчизняні котирування значно перевищили середньоєвропейські ціни, виглядає цілком реальним пожвавлення імпорту свинини в Україну.

Утім, в Асоціації “Свинарі України” вважають, що суттєвого зростання закордонних постачань цього виду м’яса очікувати не варто, оскільки, за прогнозами аналітиків АСУ, у найближчі тижні на ринку живця України почнеться низхідний рух, разом з сезонним зниженням курсу гривні це не сприятиме активізації імпорту.

“Варто розуміти, що рівень цін на свинину в Україні та в країнах ЄС був співставним лише у першому кварталі 2017-го. Причиною занепокоєння переробників стало те, що внутрішні ціни закупівлі з середини липня перевищують “бар’єрну” ціну. Це слугує індикатором зростання економічної привабливості завезення імпортної сировини для представників м’ясопереробної галузі. Втім, чи переросте це очікування в імпортний бум, як протягом червня-жовтня минулого року, поки важко сказати. З одного боку, переробники прогнозують послаблення закупівельних цін на свинину протягом перших тижнів серпня. З іншого — протягом 31-го тижня відбувся висхідний рух цін на товарних свиней у Бельгії, Німеччині, Італії та Франції. У наслідок цього, розрив між бар’єрною ціною та цінами на товарних свиней від промислових виробників звузиться. Крім цього, не варто забувати про вплив курсів валют на імпортну активність”, – зазначають в аналітичному відділі АСУ.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button