Новини про м'ясо

ЄС відмовляється купувати українську курятину

У середу, 22 січня, Європейська Комісія ухвалила рішення щодо тимчасового обмеження ввезення м’яса птиці з України. Причиною такого кроку влади ЄС є спалах пташиного грипу, виявлений 18 січня на одній із птахофабрик у Вінницькій області.

Напередодні заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Качка запевнив, що випадок захворювання на Вінниччині не має вплинути на торгівлю курятиною з ЄС, оскільки Україна вжила всіх необхідних заходів біобезпеки і запровадила карантин в зоні 30 кілометрів від епіцентру спалаху (це навіть більше, ніж встановлено вимогами ЄС).

Утім у четвер, 23 січня, Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомила: “За оперативним повідомленням, яке надійшло вчора ввечері від Європейської Комісії, тимчасово призупинено ввезення з України на територію ЄС м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. При цьому яйця та яєчна продукція під дані обмеження не підпадають. Враховуючи звіти численних місій з оцінки еквівалентності, результати перемовин та попередніх домовленостей, зазначене рішення ЄС є приголомшливо неочікуваним для української сторони. Робота з міжнародними торговельними партнерами постійно продовжується. Зокрема, започатковано перемовини з ЄС щодо узгодження позицій із взаємного визнання принципів зонування згідно з міжнародним стандартом МЕБ”.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button