Новини про м'ясо

Якому м’ясу надають перевагу українці та як змінюються споживчі звички?

Кожен українець в середньому споживає більш ніж 45 кілограмів м’яса на рік. Який з видів тваринного білка є найбільш популярним в нашій країні, та чому українці надають перевагу тому чи іншому видові м’яса розповів консультантом Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), експерт сільськогосподарських ринків Андрій Панкратов.

“В Україні приблизно такі ж тенденції, як і в усьому світі – споживання м’яса зростає майже такими темпами, як збільшується кількість населення. Утім, споживання курятини зростає швидшими темпами. Ось воно нарешті наздогнало споживання свинини. В Україні так само. Споживання свинини на душу населення в нас з 2008 року коливається близько відмітки 15 кілограмів на рік (це без субпродуктів та сала). Яловичини та телятини – близько 8 кілограмів. В той самий час, споживання курятини з 2008 року зросло з 23 до 25 кілограмів. Це не таке вже радикальне зростання, але дедалі більше, ніж споживання свинини. На відміну від загальносвітової структури, в Україні курятина є найбільш вживаним м’ясом вже не один десяток років”, – зазначає експерт.

Що ж до чинників, якими керуються українські споживачі при виборі м’яса, то тут, за словами пана Панкратова, вплив чинить не лише ціна.

“Дійсно, ціна – це дуже важливий фактор, для України це один з найбільш важливих факторів. Але не можна не згадати й, наприклад, про зручність курятини, невелику порційність (крильця, стегна і т. ін.), легкість у приготуванні страв – це стосується лише птиці, зокрема, курятини”, – говорить Андрій Панкратов.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button