Новини про м'ясо

Які натуральні корми можуть замінити антибіотики у птахівництві?

Регламент Єврокомісії № 726/2004 забороняє застосування антибіотиків у тваринництві для стимулювання росту. Утім, існують природні кормові добавки, які підвищують продуктивність та прискорюють темпи росту птиці. Такими властивостями володіє, наприклад, насіння коноплі та розторопші, довели чеські учені з Університету Менделя.

Дослідники зазначили, що додавання розторопші в раціон птахів позитивно позначилося на здоров’ї курей, особливо на стані печінки. При цьому змін в біохімічних показниках крові у птахів виявлено не було. Додавання в раціон курей насіння конопель також позитивно відбилося на стані печінки птиці. Крім цього, покращилася продуктивність, якість м’яса та кісток. Насіння конопель також сприяє набору ваги, оскільки апетит птиці зростає.

Під час експерименту дослідники поступово збільшували вміст рослинної добавки в кормовій суміші від 5 до 30%. Коли частка насіння конопель в раціоні курей досягла 30%, вчені звернули увагу на падіння продуктивності – птахи стали споживати менше корму. Тому наразі визначається оптимальне дозування насіння.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button