Новини про м'ясо

Як зміниться український ринок свинини через карантин?

Хоча повторного локдауну в Україні найближчим часом не планується, посилений карантин все ж з часом можуть запровадити. Це, ймовірно, призведе до закриття ринків та частини закладів громадського харчування, що може вплинути на ринок м’яса. Утім, цей вплив буде далеко не таким відчутним, як це було в березні-квітні, повідомляють в Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

Навіть у разі суворого карантину, виробникам свинини, що орієнтуються на роздрібну торгівлю в магазинах та продажі закладам громадського харчування, хвилюватися не варто. Ресторанний бізнес пристосувався до умов і переорієнтувався на доставку чи “їжу з собою”, тому відчутного скорочення попиту не буде.

“Скрутнішою, як і минулого разу, буде ситуація для тих операторів, чия продукція знаходить споживача на прилавках ринків, оскільки роботу останніх можуть знову обмежити”, – вважають аналітики АСУ.

Зростання попиту на м’ясо внаслідок панічного накопичення запасів продуктів, як це було навесні, наразі не очікується.

“По-перше, населення країни вже не так “шоково” сприйме черговий форс-мажор, спираючись на досвід весняного карантину. По-друге, осінь — сезон традиційного послаблення попиту, зокрема через “непікнікову” погоду та реструктуризацію сімейних бюджетів з початком опалювального сезону. Тож сплеск споживчої активності до середини грудня, коли громадяни будуть поступово готуватися до зимових свят, малоймовірний… Наразі ключовими факторами впливу на ситуацію на ринку свинини є сезонні споживчі тренди, а також співвідношення попиту м’ясопереробних підприємств на свинину із її пропозицією, як внутрішньою, так і зовнішньою”, – зазначають в асоціації.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button