Новини про м'ясо

Як зміниться споживання м’яса в ЄС упродовж наступного десятиліття?

Наразі споживання м’яса у країнах Євросоюзу зростає. Утім, за прогнозами Єврокомісії кількість тваринного білка, споживаних середнім європейцем за рік, скоротиться на 1 кілограм. Деякі споживачі відмовлятимуться від свинини та яловичини на користь м’яса птиці.

Після економічної кризи та скорочення виробництва в 2013 році (через реструктуризацію молочного сектору, нових норм, що впливають на сектор свинарства та обмежене постачання м’яса в цілому) споживання м’яса у ЄС відновилося (+ 4,7 кг на душу населення з 2013 до 2019 року). Це сталося завдяки поліпшенню економічної ситуації для домогосподарств та достатньому постачанню, незважаючи на зростання обсягів експорту.

Утім, очікується, що з 2020 до 2030 року річне споживання м’яса в ЄС знизиться з 69,8 кг до 68,7 кг на душу населення. Для цього існує кілька причин: соціальні та етичні проблеми, стурбованість довкіллям та кліматом, піклування про здоров’я, старіння європейського населення (поїдання менших порцій) та зниження доступності м’яса на внутрішніх ринках.

Загальний спад буде супроводжуватися зміною структури споживчого кошика. Так, якщо зараз жителі країн ЄС споживають у середньому 25,6 кг птиці на рік, то в 2030 році цей показник зросте до 26,6 кг. Натомість споживання свинини зменшиться з 31,3 кілограма на рік до 30,2 кг, а яловичини – з 10,8 кг до 10 кг. Попит на баранину не зазнає змін – 1,8 кг на рік. Це пояснюється, зокрема попитом з боку мігрантів мусульманського походження, які надають перевагу овечому м’ясу.

М’ясо, вирощене в лабораторіях, та рослинні замінники протягом найближчого десятиліття можуть стати конкурентами натурального м’яса. Утім, чи є такий продукт менш шкідливим для клімату і як до нього будуть ставитися споживачі, поки важко сказати.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button