Новини про м'ясо

Як зменшити вартість виробництва свинини?

Генеральний директор ТОВ “Центр підвищення ефективності в тваринництві”, Микола Бабенко, зазначає, що щороку виробники свинини в Україні могли б економити до 8 млрд гривень. Експерт розповів як знизити собівартість виробництва цього виду м’яса.

Пан Бабенко вказує на те, що зараз собівартість продукування свинини подекуди досягає 40 гривень за кілограм, утім її можна зменшити до 25 гривень за рахунок зниження витрат на корми і ветеринарні препарати.

Експерт говорить: якщо собівартість не знизити, свинина подорожчає, а її споживання впаде. Щоб галузь свинарства розвивалась, виробники збільшили прибутки, а ціна м’яса при цьому не зростала, Микола Бабенко пропонує підприємствам вжити таких заходів:

  • Крок перший – аудит виробництва і пошук причин високої собівартості.
  • Крок другий – автоматизація обліку і контроль собівартості в спеціалізованій програмі в реальному часі в процесі вирощування свиней.
  • Крок третій – якщо виявлені перевитрати кормів, ліків, порушення технології, зловживання – потрібно їх усувати.

Нагадаємо, станом на 1 січня 2019 року в Україні нараховувалось 5986,5 тис. свиней, це на 2% менше, чим 1 січня 2018 року. Утім поголів’я свиней скоротилось лише у господарствах населення, на підприємствах спостерігалось незначне зростання – на 2,1%.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button