Новини про м'ясо

Виробники птиці мають вирізнятися, щоб бути конкурентоспроможними в майбутньому

Пітер ван Горн, експерт у галузі економіки птахівництва, зазначає, що в умовах зростання глобальної конкуренції на ринку м’яса птиці, компанії, які не здатні забезпечити низьку собівартість виробництва, можуть залишатись конкурентоздатними лише за умови створення додаткових переваг для споживача. Іншими словами, виробники мають вирізнятись.

“Європа є найдорожчим місцем виробництва бройлерів. Виробники повинні дотримуватись найсуворіших норм і правил, стикатися з тиском з боку організацій, що займаються питаннями добробуту тварин, і платити високі податки та трудові витрати. Середня вартість виробництва курей становить 0,825 євро за кілограм живої ваги, та 1,46 євро, включаючи витрати на обробку. Собівартість у конкурентних країнах, таких як Бразилія та Україна, на 22-24% нижча. Навіть враховуючи, що ці країни повинні платити повний імпортний збір в ЄС, вони все ще можуть бути конкурентоспроможними та отримувати прибуток.

Перехід на більш повільне вирощування бройлерів і підвищення добробуту тварин, дає європейській промисловості можливість додавати вартість їхньому продукту. Зрозуміло, що це потягне за собою додаткові витрати. Однак, інтерес до органічних та інших екологічних продуктів зростає, а влада країн підтримує фермерів, що піклуються про навколишнє середовище”, – розповів експерт.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button