Новини про м'ясо

Введення “екологічного” податку на м’ясо розглядають в Європарламенті

Цього тижня депутатам Європарламенту пропонують обговорити тему “справжнього ціноутворення” на м’ясо – ініціативу парламентської Групи за перегляд цін на білки тваринного походження (Коаліція TAPP). На думку деяких членів парламенту, нинішня зоотехнічна система в ЄС є такою, що не відповідає цілям сталого розвитку, і потребує коригування, щоб країн Євросоюзу досягли мети стосовно кліматичної нейтральності.

Ці дебати можуть призвести до запровадження певного податку на м’ясо в ЄС, починаючи з 2022 року. Вже лунали пропозиції стосовно податку в 0,47 євро на кожні 100 грамів телятини / яловичини, 0,36 євро на 100 грамів свинини та 0,17 євро на 100 грамів птиці. Прогнозується, що підвищення цін, спричинене введенням такого податку, до 2030 року призведе до скорочення споживання курки, свинини та яловичини на 30%, 57% та 67% відповідно.

Щорічно доходи від податку сягатимуть 32 мільярдів євро. Ці гроші, за пропозицією фракції зелених, можуть бути використані для того, щоб допомогти фермерам інвестувати в більш стійкі сільськогосподарські практики. У звіті зазначається, що “справедливі ціни” на м’ясо в Європі можуть призвести до зниження викидів CO2 на 120 мільйонів тонн на рік. Це дорівнює викидам CO2 з чотирьох країн-членів ЄС: Ірландії, Данії, Словаччини та Естонії, і складає майже 3% всіх викидів парникових газів в Євросоюзі.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button