Новини про м'ясо

Вплив транспортування та клімату на бройлерів

Учені з Федерального інституту Бразилії дослідили вплив транспортування курчат-бройлерів на відстані від 15 до 90 км. Зокрема, оцінювалась температура, відносна вологість та індекс комфортності на птахів влітку та взимку (дощовий та сухий сезон в Бразилії). Досліджувався вплив усіх вищезгаданих факторів на зниження маси, смертність курей та поширеність синців.

Довготривале позбавлення води та корму, а також такі фактори, як вібрація, удари та шум є суттєвими джерелами стресу, що призводять до зменшення ефективності виробництва. Крім того, зміна кліматичних умов під час транспортування, такі як зміна температури, відносної вологості та витрата повітря всередині вантажного відсіку, є додатковим стресом для бройлерів.

Сезон дощів виявився найбільш критичними для перевезення курей.

Учені зазначають, що пом’якшити вплив транспортування може вибір найбільш зручного часу, враховуючи біологічний годинник птиці та погодні умови. Також варто застосовувати системи охолодження або зволоження – хоча б збрискувати курей незначною кількістю води. Крім цього, дослідники рекомендують залишати більше простору для бройлерів – зменшити кількість птахів на один контейнер. Це допоможе уникнути падежу птиці під час перевезень та зменшити рівень травмування.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button