Новини про м'ясо

Від чого залежить продуктивність корови і її потомства: розповідають експерти

На початку квітня у місті Луцьк відбувся круглий стіл, організований комапнією-виробником кормів FeedLance Production (AVA Group), Асоціацією тваринників України та Агентством США з міжнародно розвитку (USAID) у рамках проекту “Підтримка аграрного і сільського розвитку”. На заході експерти молочного бізнесу презентували новий погляд на молочну ефективність: вони пропонують максимально сконцентруватися на транзитному періоді, від якого залежить подальша продуктивність корови і її потомства.

“Однією з поширених проблем молочних господарств в усьому світі є неможливість повністю використати генетичний потенціал свого стада для досягнення максимальної ефективності. Чому так відбувається? У більшості випадків причиною є те, що середній день лактації по стаду в господарстві занадто високий. Саме транзитний період (21 день до та після отелення) – це той час, коли корова найбільш вразлива до специфічних проблем зі здоров’ям: маститів, проблем із ратицями, кетозу та здоров’я рубця. Ми повинні усвідомити, що правильний менеджмент у транзитний період корови є дуже суттєвим для високої продуктивності”, – відзначив міжнародний експерт із Нідерландів Пітер ван Доорен.

Фахівці зазначають що від того, як змінюється раціон корови в транзитний період, буде залежати продуктивність тварини, а також вірогідність появи клінічних та субклінічних хвороб після отелення, її репродуктивні функції, що, в кінцевому результаті, має вплив на рентабельність виробництва. Тому підприємствам в першу чергу варто звертати увагу на харчування тварин під час транзитного періоду.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button