Новини про м'ясо

В США збираються комерціалізувати “лабораторне” м’ясо

Державний департамент сільського господарства США (USDA) та Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) готуються до комерціалізації м’яса з клітин, вирощених в лабораторних умовах. Зокрема йдеться про адаптацію законодавства Сполучених Штатів.

Організації планують, що FDA буде відповідати за отримання та вирощування клітин, а USDA займатиметься переробкою та маркуванням продукції. Утім, для початку масових продажів, слід отримати ще дозвіл від Служби безпеки та інспекції харчових продуктів США (FSIS).

Фермерські асоціації Сполучених Штатів проти комерціалізації так званого клітинного м’яса. Зокрема, вони вважають, що лабораторно вирощені тканини не можна називати “курятиною”, “яловичиною” чи “свининою”. У випадку, якщо лабораторне м’ясо все-таки почнуть продавати, представники сільськогосподарських підприємств вимагають введення окремих маркувань, щоб уникнути плутанини на ринку, і щоб покупці могли чітко розрізнити натуральний продукт та його клітинний аналог.

Хоча дозволи на продаж лабораторного м’яса ще не видано в жодній країні, кілька американських компаній (Just, Memphis Meats та ін.) уже заявили про намір зайняти цю нішу в майбутньому.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button