Новини про м'ясо

Українські виробники проти збільшення безмитного імпорту свинини з ЄС

Наразі галузь свинарства в Україні перебуває у кризовому стані через зменшення цін на живець свиней та зростання вартості кормів. Виробники свинини звернулися до влади з питаннями щодо підтримки галузі, зокрема, завдяки обмеження імпорту м’яса з ЄС за пільговими умовами. Відповідне звернення до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства опублікувала Асоціація “Свинарі України” (АСУ).

Варти зазначити, що Україна також теоретично може продавати свинину в ЄС за пільговими умовами, утім через АЧС виробники не можуть реалізувати цю можливість.

“Упродовж останніх 5 років, згідно з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, зовнішня торгівля свининою в обох напрямах складала 20 тис. тон/рік свіжої, охолодженої чи мороженої свинини за пільговою ставкою мита 0%. Однак, за час дії Угоди, поставки здійснювалися лише односторонньо: з ЄС до України. Експорт свинини та продукції свинарства з України в ЄС заборонено через африканську чуму свиней (АЧС), яку в Україні зареєстрували вперше у 2012 р. В умовах, коли вітчизняний виробник працює у збиток, має бути вжито всіх заходів для його захисту. Одна з ключових позицій — обмежити доступ до внутрішнього ринку свинини іноземного походження за превілейованими умовами (без сплати мита)”, – зазначають в АСУ.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button