Новини про м'ясо

Українська баранина від азербайджанця: іноземець “з нуля” організував успішне підприємство на Київщині

Романівська порода овець, яка найбільш поширена в Україні, є досить продуктивною. Лише за 3 – 4 роки з невеликої кошари можна зробити потужне експортоорієнтоване підприємство. Це на власному прикладі довів азербайджанець, який займається вирощуванням овець на Київщині.

Алім Алескеров приїхав в Україну 7 років тому саме з метою займатися тваринництвом. На думку фермера, Україна – досить сприятливе місце для такого бізнесу. Спочатку, щоправда, азербайджанець спробував себе у сфері послуг, але той бізнес не був успішним.

Алім Алескеров не мав достатньо великого капіталу, щоб відразу інвестувати в таку справу, як наприклад, розведення ВРХ, тому вирішив займатись вівчарством. Вівці романівської породи розмножуються швидко і народжують відразу по 3-4 ягня.

“Спочатку ми купили 50 овець, за рік їх було вже близько 200. Ми розводимо овець романівської породи вже 4 роки і в нашій кошарі тепер більше 1200 голів”, – розповідає фермер.

У цих тварин м’ясо високої якості, також цінується вовна романівських овець. Вони добре пристосовуються до різних природних умов, не перебірливі щодо їжі та швидко набирають вагу.

“Взимку ми годуємо овець тричі на день – два рази зерном та один раз сіном. Також їм потрібна сіль та кальцій, ліки. Усе це ми закуповуємо в Туреччині”, – говорить пан Алескеров. До речі, експортує тварин він також до Туреччини, а ще в рідний Азербайджан.

Аналітик Ольга Боднар розповідає, що за останні 8 років об’єми експорту овець з України зросли в 10 разів. найчастіше їх продають до Туреччини, Лівану та Азербайджану. Близько 95% всього поголів’я в Україні вирощують у малих та середніх фермерських господарствах.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button