Новини про м'ясо

У Латвії закупівельна ціна свинини впала нижче собівартості

Уже кілька місяців Асоціація свинарів Латвії наголошує на проблемах галузі – через подорожчання кормів та зниження закупівельних цін виробники працюють у збиток, повідомляє PigUA.info з посиланням на Latvijas Radio.

Дзінтра Лейніеце, голова Асоціації свинарів Латвії, пояснює, що, якщо раніше зерно, один з основних кормів, можна було купити за 140 євро за тонну, то зараз його ціна складає 200 євро. Тим часом свинина навпаки – подешевшала. Зараз закупівельні ціни живця в середньому складають близько 90 євро-центів за кілограм. У районах, охоплених африканською чумою свиней, живець закуповують ще дешевше, оскільки, за словами пані Лейніеце, там “ціни диктують переповнені бійні”. Щоб виробники могли вийти хоча б “в нуль”, свині живою вагою мають коштувати не менше 1,1 євро за кілограм.

Голова Асоціації свинарів зазначає, що зараз більшість латвійських свиногосподарств працюють у збиток, а низькі закупівельні ціни є загальноєвропейською проблемою.

“Це пов’язано і з регіоналізацією через АЧС, крім того, загальні глобальні ціни на м’ясо низькі. Ми як недержавна організація вважаємо, що потрібно запустити механізм підтримки виробників, щоб допомогти галузі вижити”, – говорить Дзінтра Лейніеце.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button