Новини про м'ясо

Цього року Україна імпортувала вдвічі менше свинини

Через зростання цін на свинину в країнах Євросоюзу, з яких Україна переважно імпортувала це м’ясо, закордонні закупівлі з початку року скоротилися вдвічі. Так, якщо минулого року в січні-лютому з-за кордону було ввезено 4,4 тис. тонн свинини на загальну суму 8 млн доларів, то за перші два місяці цього року Україна імпортувала 1,97 тис. тонн м’яса на суму 3,93 млн доларів, повідомляє Асоціація “Свинарі України” (АСУ) з посилання на дані Нової митниці.

“Окрім зменшення потоку свинини з-за кордону, дещо змінилася і географія імпорт. Вперше за багато років лідерство серед країн-постачальниць займає не європейська країна. Так, 2/3 імпорту (1,35 тис. т сукупною вартістю 2,39 млн дол. США) припало на поставки мороженого м’яса свиней з Канади. Трохи більше 15% (0,3 тис. т) завезли з Польщі та 7% (0,14 тис. т) — з Німеччини. Попит на канадську свинину обумовлений виключно економічними причинами. Так, середньорозрахункова вартість свинячих морожених лопаток, окостів та їх відрубів, завезених з Канади, коливалася на рівні 1,68-1,86 дол. США/кг. Закупівля аналогічних товарних підпозицій з країн ЄС коштувала імпортерам дорожче — 3,23 дол. США/кг”, – повідомили в АСУ.

Також в галузевій асоціації спростували повідомлення деяких ЗМІ про зростання імпорту з Росії, оскільки упродовж останніх років Україна взагалі не закуповувала це м’ясо в РФ.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

2 коментарів

  1. Какой национальный позор! Украина кормившая весь СССР неспособна прокормить себя!

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button