Новини про м'ясо

Ціни на свиней забійних кондицій зросли до 46,2 грн за кілограм

Уже третій тиждень поспіль на українському ринку спостерігається зростання закупівельних цін на свинину. Упродовж першого тижня літа середні котирування на свиней забійних кондицій склали 46,2 грн за кілограм. Таким чином, ціна живця зросла на 1%, повідомляють в Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

У різних регіонах країни ціни на свинину живою вагою коливались від 45 до 47 грн за кілограм.

На наступний тиждень аналітики АСУ прогнозують зниження котирувань. Є кілька причин для подешевшання живця. По-перше, пропозиція свинини на ринку наразі є достатньою, а от попит після тривалих вихідних має дещо знизитись. Крім того, наразі не помітне традиційне для сезону пікніків пожвавлення, оскільки тривалі дощі не сприяють відпочинку з барбекю.

“Тим не менш, представники м’ясопереробної галузі вважають, що очікуване просідання цін буде незначним (в межах 1-1,5 грн/кг) та нетривалим. Так, вони очікують, що підвищення температурних показників позитивно вплине на споживчі настрої та кінцеву реалізацію охолодженої свинини. Тож вже у третій декаді місяця (перед наступними святковими вихідними) ціни закупівлі мають відновитися”, – повідомляють в Асоціації “Свинарі України”.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

2 коментарів

 1. Щоби читачі мали повну інформацію про оцінку переробниками ситуації на ринку живих свиней закупівельних кондицій, додаю відповідну інформацію.

  41 — 43 грн/кг коштуватимуть живі свині у закупівлі найближчого тижня, — прогнозують переробники

  Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» (АМГ) повідомив прогноз закупівельних цін на 24-й тиждень 2020 р.: 41 – 43 грн за 1 кг свиней живою вагою впродовж 8 – 14 червня.

  Прогнозні ціни залишаються незмінними. Є передумови для їхнього зниження, а для зростання — ні. По-перше, внутрішній попит на свинину залишається на низькому рівні. По-друге, очікується подальше заміщення свинини курятиною у структурі попиту на м’ясо.

  У зв’язку із пандемією коронавірусу та утворенням продуктового надлишку у низці країн-імпортерів української курятини, її експорт суттєво “просів” порівняно із минулим роком (згідно зі звітністю Єврокомісії, за перший квартал 2020 р. по відношенню до того ж періоду 2019 р. зниження імпорту курятини з України становить 25%), очевидно, що надлишок курятини лишається на внутрішньому ринку. Це призводить до подальшого зниження ціни на курятину, яка і до того була доступнішою для більшості українців.

  Актуальними є два питання: перше – чи вдасться втримати стабільні ціни на свинину надалі; друге – чи вдасться свинарям у цій ситуації зберегти рентабельним вирощування тварин.

  В ЄС усереднені ціни поступово відновлюються. Хоча ціна туші свиней, за даними AHDB, все ще на 10% нижча за аналогічний період 2019 р., цього тижня спостерігається її зростання. Пожвавлення стосується одночасно внутрішніх і міжнародних продажів м’яса: попит азійських країн залишається високим, а в країнах Європи відкриваються заклади громадського харчування.

  «Ключові проблеми ринку, втім, іще не вирішені: невизначеність, пов’язана із розвитком епід еміологічної ситуації, неритмічність надходження свиней на переробні підприємства, розбалансований попит. Тож, за аналітикою AHDB, неможливо гарантувати подальше стале відновлення цін», – констатували аналітики АМГ.

  Як повідомляв AgroONE, про ситуацію на ринку свинарства розповів генеральний директор Центру підвищення ефективності в тваринництві, виконавчий директор Асоціації “М’ясної галузі” Микола Бабенко.

  Джерело: 41 — 43 грн/кг коштуватимуть живі свині у закупівлі найближчого тижня, — прогнозують переробники / AgroONE / 04.06.2020 https://www.agroone.info/agronews/41-43-grn-kg-koshtuvatimut-zhivi-svini-u-zakupivli-najblizhchogo-tizhnja-prognozujut-pererobniki/

 2. Бредятіна!!!! 20 років займаюсь закупкою свиней! Ціна 40 грн!!!!! На сьогодні! І так вже місяць!

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button