Новини про м'ясо

Свинина в Росії стала дешевшою за курятину

У деяких регіонах Росії оптові ціни на свинину впали до показників нижчих, ніж ціни на м’ясо птиці. Про це повідомив президент російського консалтингового агентства Agrifood Strategies Альберт Давлєєв.

Наприклад, він підрахував, що в травні цього року ціни на свинину знизились до 90 рублів (1,10 долара) за кілограм. Ціни на свинину та птицю в Росії постійно знижуються протягом останніх кількох років, заявив Давлєєв в коментарі для Pig Progress.

“Зростання пропозиції свинини в роздрібній торгівлі дозволило виробникам збільшити частку свіжої охолодженої свинини на поличках магазинів. Тиск, який чиниться на м’ясну галузь, змусив постачальників курячого м’яса також знизити ціни, спричиняючи загальне зниження споживчих цін на м’ясо, включаючи свинину. Як результат, рентабельність виробників свинини знизилася з 30-35% кілька років тому до 5-10% і все ще знижується під тиском посилення конкуренції з боку великих вертикальних інтегрованих підприємств, які мають власну землю, переробку кормів, ядро, вирощувані ферми, заклади забою, переробки, зберігання та розподілу. Деякі їх виробничі витрати компенсуються швидко зростаючим експортом, який забезпечує добрі надходження в твердій валюті для дешевих побічних продуктів свиней та субпродуктів. Однак такий процес не може тривати вічно, і незабаром подальше зниження цін неминуче доведеться зупинити”, – зазначає експерт.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button