Новини про м'ясо

Свині забійних кондицій подешевшали на 7% за тиждень

Цього тижня продовжилося зниження цін на свиней забійних кондицій, утім падіння котирувань було більшим, ніж очікували оператори ринку. Середня ціна живця наразі складає 43,63 грн за кілограм. Це на 6,8% менше, ніж минулого тижня, повідомляють в Асоціації “Свинарі України”. На останній тиждень року в АСУ прогнозують подальше зниження котирувань – до 41 – 42 грн за кілограм.

Причиною такої ситуації на ринку є, зокрема, різке подорожчання свинини в кінці листопада та на початку грудня. Підвищення ціни призвело до зменшення попиту серед роздрібних споживачів.

“У другій половині місяця тиск на ціни закупівлі посилився, ціни пропозиції втратили від 1 до 4 грн за кілограм, а діапазон цін на ринку живця понизився до 42-45 грн за кілограм. Вітчизняні оператори вважають, що причин такої раптової зміни є кілька. По-перше, раптову зміну напрямку руху цін спричинив досить різкий їх підйом на рубежі листопада та грудня. На думку переробників, таке здороження свинини в закупівлі спричинило досить різкий підйом роздрібних цін, що негативно вплинуло на споживчу активність. По-друге, менш активною була заготівля м’ясної сировини до зимових свят, тоді як пропозиція свинини у передноворічний період перевищує потреби ринку. Що стосується пропозиції імпортної свинини, то обсяги поставок охолодженої м’ясної сировини з ЄС послабилися, тоді як надходження канадської мороженої свинини протягом листопада, навпаки, пожвавилося. Тож наявність такої пропозиції на ринку, на думку м’ясопереробників, також “збиває цінову температуру” на ринку”, – зазначають в аналітичному відділі Асоціації “Свинарі України”.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button