Новини про м'ясо

Свині дешевшають, але роздрібна ціна на свинину майже не змінюється

Протягом третього тижня цього року середня ціна на свиней забійних кондицій в Україні зменшилась до 37,5 грн за кілограм. Якщо не враховувати “спаду” в грудні, то це найнижчі котирування за останні три роки, зазначають в Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

Попри низхідну тенденцію щодо вартості живця, роздрібні ціни на свинину майже не змінились. Так, станом на 23 січня свинина в магазинах в середньому вартувала 123,3 грн за кілограм. Це на 0,9% менше, ніж 8 січня. За той же час котирування живця зменшились на 7,2%. У зв’язку з цим, свиногосподарства відкидають звинувачення у навмисному завищенні цін на свиней забійних кондицій.

“Нинішні закупівельні ціни співставні з показником кінця квітня 2017-го. Водночас кінцеві ціни на свинину тоді були значно помірніші: діапазон цін на основні м’ясні частини становив 80-105 грн/кг (зараз 105-147 грн/кг), і лише “преміальна” вирізка коштувала 120,5 грн/кг (зараз 157 грн/кг). Звичайно, сучасний рівень роздрібних цін відображає і девальваційній процеси (середній курс НБУ 28-го квітня 2017-го становив 26,55 грн за 1 дол. США проти 28,15 грн станом на 27-ме січня 2021-го) і загальні інфляційній процеси. Проте, відповідні загальноекономічні зміни відбилися і на промислових виробниках свинини. Тож закиди у їхній бік щодо високих споживчих цін на цей вид м’яса безпідставні та мають маніпулятивний характер. Виробники вже котрий місяць збиткують, а ціна на прилавку майже не змінюється”, — зазначають представники АСУ.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button