Новини про м'ясо

Світовий ринок свинини: чого очікувати в 2021 році?

Експерт свинарського ринку Джон Страк в публікації для PigProgress зазначив, що у 2021 році на галузь свинарства буде впливати сукупність обставин: ситуація з COVID-19, поширення африканської чуми свиней, відновлення поголів’я свиней у Китаї.

Центральним фактором невизначеності та ризику є позиція Китаю, вважає пан Старк, оскільки ціни на свинину та загальна ситуація у світовому свинарстві залежать від найбільшого ринку – КНР.

“Усі сходяться на думці, що свинарський сектор Китаю досить помітно постраждав від АЧС у 2019 році – племінне поголів’я скоротилося приблизно на 40%. Але головним питанням для західних експортерів свинини є те, як ми оцінюємо швидкість і масштаби відновлення Китаю? Рік тому консенсусна думка полягала в тому, що Китаю знадобиться кілька років, щоб повернути виробництво свинини до рівня, який фіксували до АЧС. У своєму останньому звіті Rabobank зазначає, що “виробництво свинини в Китаї нормалізується до 2024 року” із збільшенням виробництва у 2021 році щонайменше на 10% порівняно з рівнем 2020 року та “повним відновленням кількості свиней, яке повинно відбутися в 2023 або 2024 роках”. Влада Китаю налаштована ще більш оптимістично”, – говорить експерт.

Через відновлення свинарської промисловості в Китаї попит дещо зменшиться. Утім, вдала кампанія вакцинації від COVID-19 та подолання пандемії призведе до активізації туризму та ресторанного бізнесу, що стимулюватиме збільшення попиту. Якщо ситуація розвиватиметься так, а африканська чума свиней продовжить поширюватись, то світові ціни на свинину вже в другій половині 2021 року будуть зростати. Однак, у першому кварталі помітного збільшення котирувань очікувати не варто, вважає Джон Страк.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button