Новини про м'ясо

Світовий ринок м’яса: за рік подорожчала лише баранина

У грудні минулого року дещо пожвавився світовий попит на свинину, що призвело до незначного підвищення котирувань цього виду м’яса на міжнародному ринку. Утім, протягом року свинина дешевшала, тому у кінці 2018 року ціна на це м’ясо була нижчою, ніж у кінці 2017. За рік суттєво підвищились лише котирування баранини. Про це свідчать дані чергового звіту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) – Індекс продовольчих цін FAO.

Хоча за рік баранина подорожчала, у грудні спостерігалось незначне падіння цін на цей вид м’яса. Така зміна відбулась, оскільки зросли обсяги експортних поставок з країн Океанії.

Утім у грудні почали відновлюватись ціни на свинину. Це пов’язано зі зростанням світового попиту на свинину. Суттєво збільшились поставки з Бразилії.

Ціни на яловичину та м’ясо птиці в останньому місяці 2018 року майже не змінились.

У цілому, Індекс цін на м’ясо в грудні становив в середньому 163,6 пункту, що на 1,3 пункту (на 0,8 %) вище, ніж його відкореговане значення за листопад. Якщо ж говорити про показники за 12 місяців, то у 2018 році індекс становив у середньому 166,4 пункту, що на 2,2 % менше, ніж у 2017 році. Низхідна тенденция спостерігалась через зниження цін на м’ясо свиней та птиці, яке частково компенсувалось за рахунок підвищення котирування баранини. На світовому ринку яловичини протягом року ціни залишались стабільними.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button