Новини про м'ясо

Споживання м’яса в Україні зросло на 2% – Держстат

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, споживання м’яса й м’ясопродуктів в Україні в першому півріччі 2018 року склало 4,9 кг у середньому за місяць на одну особу. Це на 2% більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року, коли споживання було зафіксовано на рівні 4,8 кг. Така інформація була наведена в новій доповіді «Витрати і ресурси домогосподарств України у I півріччі 2018 року», опублікованої на сайті Держстату.

М’ясо й м’ясопродукти виявилися однією з небагатьох категорій продуктів харчування, по яких відбулося зростання споживання. Так, українці стали більше їсти риби й рибопродуктів (на 8%), а також фруктів, ягід, горіхів (на 3%). По інших категоріях споживання або не змінилося, або впало.

В цілому українці стали витрачати на продукти харчування на 19% більше грошей ніж рік тому – 3940 грн. проти 3300 грн. на одне домогосподарство за місяць. Загальні витрати при цьому зросли менше – на 18%. Частка витрат на продукти харчування збільшилася, таким чином, з 50,7% до 51,6%.

Держстат України проводить такі вибіркові обстеження на постійній основі і у відповідності до міжнародних стандартів. У 2017 році вибірка склала 12,2 тисяч домогосподарств всіх типів по всіх регіонах країни крім тимчасово окупованих, а реально надавали дані 8 тис. домогосподарств.

Необхідно, однак, зазначити, що дані по споживанню м’яса і м’ясних продуктів, отримані в результаті таких досліджень, тобто опитувань, зазвичай відрізняються від реального споживання м’яса. Респонденти вказують в графі м’ясо все, що вони купували й вважали таким, хоча продукти могли мати не 100% м’яса у своєму складі. Так, по балансовим розрахункам аналітиків Meat-Inform, споживання м’яса в 2017 році склало 4,3 кг в місяць на одну особу – на 9% менше даних отриманих у результаті обстеження. При цьому розрахунки не показали зростання споживання по результатах першого півріччя 2018 року на відміну від опитування. Це може свідчити, на думку аналітиків, про збільшення нем’ясних компонентів у м’ясних продуктах в цьому році.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button