Новини про м'ясо

Шведи відмовляються від м’яса через вегетаріанство, етику та здорове харчування

Поступовий перехід населення Швеції на більш здорове харчування, піклування про навколишнє середовище, популярність веганства та поширення більш етичного ставлення до тварин негативно відобразились на об’ємах споживання м’яса в країні.

За даними Ради Швеції з питань сільського господарства, у 2017 році споживання м’яса знизилось на 2,6%, або на 2,2 кілограма на кожного жителя країни. Це найбільший спад з початку ведення спостережень (1990 рік).

Низхідні тенденції на ринку Швеції спостерігаються і цього року. За три квартали 2018 року жителі країни спожили на 1,8 кілограма м’яса менше, ніж за такий же період 2017 року.

У Раді з питань сільського господарства зазначають, що цьогорічне скорочення пов’язане не лише зі змінами харчових звичок населення, а й з забороною розпалювати відкриті вогнища, яка була введена влітку у зв’язку з посухою і підвищеним рівнем пожежної небезпеки. Через це шведи закуповували значно менше м’яса для барбекю.

Утім шведські виробники швидко переорієнтовуються під запити внутрішнього споживача. Продукція місцевих підприємств здебільшого екологічна, фермери піклуються про довкілля,  тварин вирощують з урахуванням етичних побажань споживачів. Через це, не дивлячись на загальне зменшення споживання м’яса, внутрішнє виробництво навпаки нарощує об’єми.

Наприклад, минулого року попит на яловичину шведського виробництва на внутрішньому ринку зріс на 4,4%, на свинину – на 3,2%, а на птицю – 2,3%. Отже, зменшення споживання м’яса в Швеції негативно вплинуло лише на зовнішніх постачальників.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button