Новини про м'ясо

Що відбувається на ринку свинини у Південно-Східній Азії?

Поширення африканської чуми свиней мало суттєвий вплив на світовий ринок м’яса, особливо свинини. Найбільше від АЧС постраждав Китай, утім вплив вірусу на тенденції на ринках країн Південно-Східної Азії (Таїланд, В’єтнам, Камбоджа та Філіппіни) також достатньо помітний. Днями Асоціація “М’ясної галузі” опублікувала звіт компанії Genesus Inc. щодо ситуації на ринку свинини в Південно-Східній Азії станом на червень 2019 року.

З початку року ціни на свиней забійних кондицій в Таїланді зростали. Щоб збалансувати ситуацію уряд країни заморозив ціни на позначці 2 долари США за кілограм живця. Утім ціни на готову свинину в країні сягають 5 доларі за кілограм. Через побоювання щодо поширення АЧС скоротився імпорт свиней для розведення.

Після масового поширення АЧС у В’єтнамі Камбоджа припинила імпорт свиней звідти. Це створило нові можливості для експортерів з Таїланду, яким вдалося збільшити свою частку на ринку Камбоджі. Утім, заходи безпеки не допомогли країні вберегти господарства від АЧС – перший випадок вірусу в Камбоджі зареєстрували у квітні цього року.

В’єтнамські виробники відреагували на АЧС посиленим забоєм тварин. Через це ціни на свинину в країні дещо знизились – до 1,5 долара за кілограм. Уряд закликає галузь збільшувати запаси замороженої свинини, щоб уникнути дефіциту м’яса найближчим часом. Утім, на півночі країни дефіцит свиней вже почався, тому ціни на м’ясо там дещо зросли. Прогнозується, що найближчим часом живець подорожчає до докризового рівня – 2,14 долара за кілограм. Цілком вірогідно, що на цій позначці ціна не зупиниться.

Коливання найменш відчутні зараз на ринку Філіппін. Хоча поголів’я свиней скоротилось на 0,2% на промислових підприємствах та на 1% у господарствах населення, запаси на підприємствах на 1,2% перевищують минулорічні показники. Тому ситуацію на Філіппінах можна назвати стабільною.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button