Новини про м'ясо

Rabobank: збитки від АЧС перевершать очікування

Втрати виробників від африканської чуми свиней уже почали перевищувати початкові оцінки, зазначають аналітики Rabobank. Дефіцит виробництва свинини в Китаї, поряд з дефіцитом у Південно-Східній Азії, створить як виклики, так нові можливості для експортерів м’яса.

Очікується, що у 2019 році втрати китайських виробників свинини становитимуть від 25% до 35%. У деяких регіонах КНР втрати досягнуть 50%.

Значне скорочення племінного стада призведе до затримки відновлення виробництва китайської свинини. Воно буде ускладнюватися ризиком повторного поширення АЧС.

Хвороба вже поширилася на В’єтнам, де за прогнозами експертів ринку, втрати виробників свинини перевищать 10%. АЧС також виявлено у Камбоджі, вірус може поширитися далі в Південно-Східну Азію, що спричинить ще більше виробничих втрат.

Зміна світових тенденцій торгівлі, спричинена задоволенням попиту на тваринні білки, буде дуже динамічною. Це створить можливості для тих компаній, які мають надлишок експорту, і доступ до ринку Китаю та Південно-Східної Азії. Це також знизить логістичну ефективність і підвищить витрати.

Свинину на ринку Китаю не вдасться повністю замінити іншими видами м’яса (курятина, качка, яловичина, баранина). За прогнозами Rabobank це призведе до дефіциту м’яса на ринку КНР, що оцінюється у майже 10 млн. тонн.

Відновлення поголів’я свиней в Китаї буде повільним і триватиме роки. Виробники залишаються обережними з огляду на ризик повторного зараження та орієнтацію на поліпшення біозахисту. Державна підтримка не зможе переконати виробників прискорити відновлення, оскільки ризики досить високі.

Поширення АЧС в Європі може скоротити обсяги експортних поставок основних виробників ЄС. Це ще більше ускладнить ситуацію в Китаї, який уже нарощує обсяги закупівель в Європі.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button