Новини про м'ясо

Прогноз: ціни на живець свиней продовжать знижуватись

Наступного тижня (з 21 по 27 грудня) на ринку свиней забійних кондицій продовжиться низхідний рух цін. Середня ціна свинини живою вагою коливатиметься від 37 до 38 грн за кілограм, вважають аналітики Асоціації “М’ясної галузі” (АМГ).

Така ситуація не є унікальною для України. Наразі живець свиней дешевшає у всьому світі. За тиждень у ЄС котирування знизились на 2%, а в Сполучених Штатах – на 7%.

Що ж до причин зменшення цін в Україні, то в АМГ зазначають: “Ринок, а саме попит і пропозиція на свиней, купівельна спроможність населення і далі тиснуть на ціну на свиней в Україні, ймовірно, відбудеться зменшення ще на 1 грн/кг. Причини зниження цін: надлишок пропозиції свиней на ринку, подальше значне зниження ціни на свинину в ЄС; низька купівельна спроможність населення в Україні; зниження ПДВ на живих свиней з 20% до 14%”.

На думку аналітиків, закупівельні ціни можуть також знижуватись під впливом змін у законодавстві.

“Верховною Радою України був прийнятий Закон про зниження ПДВ з 20% до 14% на окремі види сільгосппродукції. Це може призвести до подорожчання м’яса та виробів з нього для населення на 6-10% або зниження закупівельних цін на 6%, оскільки додаткові 6% податку на додану вартість замість виробників повинні будуть сплачувати переробники”, – зазначають в АМГ.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button