Новини про м'ясо

Польські “жовті жилети” вимагають встановлення мит на українську аграрну продукцію

Польські фермери поблизу Варшави заблокували автомагістраль А2, яка йде від кордону з Україною до Німеччини. На дорозі утворилися кількакілометрові затори. Мітингувальники вимагають компенсацій за знищення свиней через спалахи АЧС та встановлення мита на продукцію з України, повідомляє zaxid.net.

Фермери в жовтих жилетах заблокували дорогу кількома автомобілями і хочуть зустрічі з прем’єр-міністром країни Матеушем Моравецьким. У поліції повідомили, що мітинг є несанкціонованим.

Протестувальники наголошують на тому, що в результаті спалахів африканської чуми свиней поголів’я у багатьох господарствах суттєво скоротилось. Часто підприємцям доводилось утилізувати здорових свиней. Фермери вважають, що ці збитки має компенсувати уряд.

Уперше вірус АЧС у Польщі виявили в 2014 році. З того часу на території країни зареєстрували 49 спалахів хвороби на підприємствах та 380 випадків діагностування вірусу в диких кабанів. Більшість спалахів захворювання виявили у воєводствах, що межують з Білоруссю. Польський уряд планував збудувати спеціальні загорожі, які б завадили поширенню вірусу з території Білорусі та України, але потім ці плани відклали, оскільки ситуація не була надто загрозливою.

Крім заходів щодо боротьби з АЧС та компенсації збитків фермери вимагали встановлення мита на продукцію з України та введення спеціального маркування для неї. Протестувальники мотивували це тим, що українські підприємства у процесі виробництва застосовують речовини, використання яких у Польщі заборонено.

З фермерами вже зустрічався міністр сільського господарства Ян Кшиштоф Ардановскі, але йому не вдалось вгамувати протестувальників – ті вимагають зустрічі з прем’єр-міністром та зазначають, що їх акція є безстроковою.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button