Новини про м'ясо

Польські виробники курятини занепокоєні конкуренцією з боку України

Минулого тижня Єврокомісія узгодила попередні домовленості про збільшення квот на імпорт м’яса птиці з України. Обсяги продажів курятини з митними пільгами мають зрости до 50 тис. тонн. Польські виробники занепокоєні планованими змінами, оскільки зі збільшенням частки української курятини на європейському ринку польський продукт стає менш конкурентним.

Про стурбованість представників галузі заявив директор Національної ради птахівництва Польщі Лукаш Домінік.

Днями офіційний представник ЄС Даніель Росаріо підтвердив інформацію про збільшення квот для українських птахівників.

“15 березня Європейська комісія оголосила про ухвалення попередньої угоди між представниками країн-членів ЄС, і жодна країна не висловилась проти. Представники Польщі також не заперечували”, – зазначив пан Росаріо.

Нагадаємо, безмитна торгівля курячим філе зараз обмежена 20 тис. тонн на рік. Щоб ввести більше цього продукту, не сплачуючи додаткових митних зборів, найбільший український експортер м’яса птиці компанія “Миронівський хлібопродукт” вдалася до власного трактування угод про безмитну торгівлю. Коли квоти на імпорт філе до ЄС вичерпано, компанія експортує в рамках інших квот те ж філе, але на кістці. Уже в країнах Євросоюзу зайва частина відрізається і продукт продають як філе. Така практика обурила європейських виробників птиці, а в Єврокомісії заявили, що схема з експортом м’яса на кістці “суперечить духу угоди про вільну торгівлю”.

ЄС заборонить безмитний експорт філе під виглядом інших м’ясопродуктів, натомість квоту на торгівлю філейною частиною курки буде збільшено.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button