Новини про м'ясо

Зростуть квоти на експорт курячого філе в ЄС

Квоти на безмитне ввезення в ЄС птиці українського виробництва, а саме філе курки мають зрости вдвічі, чи навіть утричі. Про це, з посиланням на джерела у дипломатичних колах Євросоюзу, повідомила “Українська правда”.

Зазначається, що безмитна торгівля курячим філе зараз обмежена 20 тис. тонн на рік. Щоб ввести більше цього продукту, не сплачуючи додаткових митних зборів, найбільший український експортер м’яса птиці компанія “Миронівський хлібопродукт” вдалася до власного трактування угод про безмитну торгівлю. Коли квоти на імпорт філе до ЄС вичерпано, компанія експортує в рамках інших квот те ж філе, але на кістці. Уже в країнах Євросоюзу зайва частина відрізається і продукт продають як філе. Така практика обурила європейських виробників птиці, а в Єврокомісії заявили, що схема з експортом м’яса на кістці “суперечить духу угоди про вільну торгівлю”.

ЄС заборонить безмитний експорт філе під виглядом інших м’ясопродуктів, натомість, за повідомленнями ЗМІ, квоту на торгівлю філейною частиною курки буде збільшено. Зараз українські виробники без мит можуть ввозити 20 тис. тонн цього продукту, а внаслідок зростання квоти ця цифра збільшиться до 50 чи навіть 70 тис. тонн.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button