Новини про м'ясо

Подешевшання свинини очікувати не варто

Хоча в Україні перед Великоднем м’ясо зазвичай дорожчає, а потім відбувається поступова нормалізація цін, цього року таких тенденцій очікувати не варто. Аналітик сільськогосподарських ринків і національний консультант Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Андрій Панкратов зазначає, що через зростання цін на світовому ринку, в Україні м’ясо теж подорожчає, особливо свинина.

Україна є досить залежною від цін на світовому ринку, адже поголів’я свиней знижується, а імпорт свинини зростає. Цього року світовий попит на цей вид м’яса збільшується, через проблеми галузі свинарства в Китаї, це спричинить суттєве підвищення ціни.

“Зростання цін вже відбулося в попередні тижні, зараз ринок до них звикатиме й можливий, навіть, деякий відкат назад. В більш довгостроковій перспективі, однак, зростання цін можливе, якщо свинина дорожчатиме на світовому ринку. А такий шанс є. Справа в тому, що через внутрішню нестачу свинини Україна змушена її імпортувати за цінами світового ринку, а світові ціни зараз на підйомі. Головний фактор зараз це зростання імпорту в Китай. Будь які зміни в активності цієї країни на світовому ринку часто стають надзвичайною подією: декілька відсотків китайського імпорту тієї ж свинини – це десятки тисяч тонн м’яса. Нагадаю, що через АЧС Китай вже втратив близько мільйону голів свиней”, – цитує Андрія Панкратова видання SEEDS.org.ua.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

2 коментарів

  1. Читаю і дивуюся цинізму нашої влади і журналістів які їм прислуговують.

    На до відома журналістів, кілограм свинини в польщі коштує 60-70грн.

    Літр якісного молока 15грн

    Те саме з цінами на овочі, фрукти, птицю і рибу.

    Ми сама бідна країна Європи, а ціни ніби в німеччині

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button