Новини про м'ясо

ООН: світові ціни на м’ясо продовжують зростати

За підсумками жовтня вперше за попередній рік було зафіксоване зростання цін на м’ясо на глобальному ринку. У грудні ця тенденція продовжилась, утім котирування залишаються нижчими за показники 2019 року, повідомляє Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO).

Індекс цін на м’ясо від FAO у грудні становив у середньому 94,3 пункту, що на 1,6 пункту (1,7%) більше порівняно з попереднім місяцем. Утім, показники все ще на 12,3 пункту (11,6%) нижчі рівня попереднього року. Грудень ознаменувався третім поспіль щомісячним збільшенням значення індексу.

Зокрема, у грудні зросли котирування м’яса птиці. Вони відновлювалися завдяки поєднанню підвищеного імпортного попиту, особливо з боку країн Близького Сходу, та несприятливому впливу спалахів пташиного грипу в Європі.

Ціни на яловичину та баранину також зросли, переважно через обмеження постачань з Океанії через високий попит на відновлення поголів’я. Навпаки, ціни на свинину дещо знизились, оскільки експорт на основні азійські ринки від провідних європейських виробників, особливо Німеччини, призупинено через спалахи африканської чуми свиней.

За рік в цілому індекс цін на м’ясо в середньому становив 95,5 пункту, що на 4,5 пункту (4,5%) менше порівняно з 2019 року. Найбільше зменшення цін зафіксували щодо м’яса птиці, далі – баранина, свинина та яловичина.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button