Новини про м'ясо

Найбільші імпортери: хто купує українську курятину?

Майже половину української курятини на світовому ринку закуповують три країни, повідомляє УНН. Найбільше м’яса птиці вітчизняні виробники експортують до Нідерландів, Словаччини та Саудівської Аравії.

У січні-листопаді Україна продала за кордон близько 300 тис. тонн курятини на суму 472 млн. доларів США. Зокрема Нідерланди за 11 місяців 2018 року закупили продукцію українських птахівників на 105,4 млн. доларів. Словаччина імпортувала курятини на 57,3 млн. доларів, а Саудівська Аравія – на 48,6 млн. доларів.

Незважаючи на рекордні обсяги експорту, Україна продовжує купувати закордонну курятину. За 11 місяців цього року було імпортовано 121 тис. тонн птиці. Утім курку закордонного виробництва на полицях українських магазинів знайти важко. Здебільшого підприємці ввозять дешеву сировину – субпродукти та м’ясо механічного обвалювання. Цю продукцію м’ясокомбінати використовують для здешевлення собівартості. Схожа ситуація спостерігається не лише з імпортом курятини, а й зі ввезенням інших видів м’яса.

Нагадаємо, сьогодні Україна входить у топ-10 світових експортерів курятини. Близько 70% закордонних продажів м’яса птиці здійснює один виробник – МХП.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button