Новини про м'ясо

На Закарпатті українські м’ясники змагались з європейськими колегами

Минулої суботи в закарпатському селі Геча втринадцяте пройшов Міжнародний конкурс м’ясників “Діснотор”. Професіонали з України та країн ЄС змагалися у вправності забиття свиней та обробки м’яса. Підготовлену свинину смажили, запікали та каптили на місці проведення фестивалю і частували гостей заходу.

Програма конкурсу виглядала так: перед змаганнями учасників пригостили гарячим вином та “домашньою горілкою”, далі – традиційне “обжимання” свиней; приготування національних страв зі свинини; конкурс ковбасних виробів; дегустація м’ясних страв та вин місцевих виробників; культурно-розважальна програма, до якої ввійшли виступи музикантів та місцевих ансамблів.

У 14 номінаціях змагалось кілька команд з України, Угорщини та Румунії – загалом близько ста учасників. Конкурсанти готували традиційні національні страви: ковбаси, бограч, гурки, шкварки.

Подію відкривав голова Закарпатської ОДА. Він наголосив на туристичному потенціалі “Діснотора”.

“Нинішній фестиваль – це, перш за все, чудове дійство і автентична кухня. А враховуючи туристичний потенціал краю, свято має за мету відродити і популяризувати звичаї та традиції нашого багатонаціонального регіону, які варто не лише побачити, але спробувати на смак. Суто чоловіча справа гентеша (м’ясника) – ремесло, яке шанувалось на Закарпатті споконвіку”, – зазначив Геннадій Москаль.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button