Новини про м'ясо

“Щоб порівнятися з ЄС, ціна на живих свиней в Україні має бути не більше 38 грн/кг”

У травні помітно зросли обсяги імпорту свинини в Україну – до 3,2 тис тонн, що втричі більше ніж у квітні. Така ситуація склалась через зростання цін на м’ясо свиней на внутрішньому ринку, що призвело до нарощування закупівель більш дешевого продукту за кордоном, переважно в країнах ЄС.

За словами очільника Асоціації “М’ясної галузі” Миколи Бабенка, подорожчання свинини призводить до того, що частина українців заміщують це м’ясо більш дешевою курятиною. На його думку, зменшити ціни на свиней забійних кондицій в Україні, а отже і скоротити обсяги імпортної свинини на полицях магазинів, можна завдяки зниженню собівартості виробництва свинини.

“Оцінимо конкурентоздатність європейської свинини на українському ринку, а відтак і української на європейському. При ціні в ЄС на напівтуші свиней 1,6 євро/кг, собівартість імпортованої свинини в Україні складає 58 грн/кг з ПДВ. За ціни в Україні на живих свиней 45 грн собівартість напівтуш для співставності складає 68 грн/кг, тобто вища за імпортну на 10 грн/кг. Щоб урівняти за ціною напівтуші свиней, вирощених в ЄС та в Україні, ціна на живих свиней в Україні має бути не більше 38 грн/кг з ПДВ”, – зазначає пан Бабенко.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

2 коментарів

  1. Ціна на свинину живої ваги в Україні, повинна становити -50 грн/кг. Ви аналітики колись у своєму житті доглядали від 10-20 голів свиней, купували зерно, викидали від свиней гній на протязі всього року в дощ, мороз, сніг. Щоб Ви тоді написали.

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься.

Вам також може бути цікаво

Back to top button